Wernisaż wystawy w CKiB

We wtorek 23 kwietnia w siedzibie Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ekspozycja Historyczno – Dydaktyczna przy Górze Śmierci w obiektywie Marcina Szumańskiego”. Czyli – jak nietrudno się domyślić – chodzi o zdjęcia mojego autorstwa.

Na wystawę składa się ponad siedemdziesiąt zdjęć wykonanych pod koniec grudnia 2012 i na początku stycznia bieżącego roku. Wtedy właśnie kilka dni spędziłem w budynkach Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci, gdzie fotografowałem eksponaty, dokumenty i pomieszczenia ekspozycji. Wykonane fotografie miały służyć promocji placówki. Wtedy też zrodził się pomysł zorganizowania wystawy, która przecież doskonale wpisze się w ideę popularyzacji Ekspozycji.

Pierwotnie wystawa miała zostać otwarta kilka tygodni wcześniej, ale ostatecznie wkomponowana została w coroczne Uroczystości Patriotyczno – Religijne na Górze Śmierci (fotoreportaż z uroczystości).

Z tego miejsca raz jeszcze chciałbym podziękować za pomoc w zorganizowaniu wystawy: Justynie Wnęk – kuratorowi wystawy oraz pani Agnieszce Żurek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Dziękuję również wszystkim przybyłym na wernisaż oraz zapraszam do zwiedzenia wystawy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, a mają ku temu możliwość. I przede wszystkim zapraszam na Ekspozycję Historyczno – Dydaktyczną przy Górze Śmierci. Poniżej kilka zdjęć z wernisażu i plakat wystawy. Autorką wszystkiego jest Justyna Wnęk :)

Wystawę można oglądać do końca maja w godzinach pracy CKiB, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

UWAGA

Gdzieś, w domowym zaciszu i w przypływie wolnych chwil, powstaje nowa wersja strony. Do czasu jej ukończenia po nowości zapraszam na Facebooka. :)