Międzynarodowa Konferencja „Naukowcy – Artystom” – Kraków, 25-28 maja 2013

W sobotę 25 maja 2013 w budynku krakowskiej Akademii Muzycznej, w Sali Kameralnej im. prof. Marka Stachowskiego, rozpoczęła się czterodniowa Międzynarodowa Konferencja „Naukowcy – Artystom”, której głównym organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection. Prelegentami tegorocznego sympozjum byli: Kim Chandler (Londyn, Anglia), Dr. Curt i Teri Lassetter Stock (Bountiful, USA), Dean Kealin (Salt Lake City, USA) i Hubert Noé (Wiedeń, Austria).

Wśród uczestników nie zabrakło znakomitych gości: lekarzy i nauczycieli śpiewu, a także wokalistów, wśród których namierzyłem Natalię Niemen i Klaudię Kulawik (zdobywczynię II miejsca w I edycji „Mam talent”). Jednak prawdziwą gwiazdą dnia okazał się być nie anonsowany wcześniej Rollin Rachele, specjalizujący się w śpiewie alikwotowym. Krótkim pokazem swoich umiejętności zachwycił wszystkich zgromadzonych. Możecie zobaczyć go w Youtube, ale nieporównywalnie lepiej brzmi na żywo i bez żadnych przeszkadzaczy.

Bardzo się cieszę z tego, że mogłem uczestniczyć w konferencji. Co prawda jako fotograf, ale robienie zdjęć nie przeszkodziło mi w uważnym słuchaniu wykładów, które – napiszę to wprost – zachwyciły mnie. Po prostu: za-chwy-ci-ły. Niesamowita wiedza prelegentów poparta wspaniałymi umiejętnościami, arcyciekawe zagadnienia poruszane podczas wykładów… To, że z każdą profesją jest jak z lasem: im bardziej wgłąb, tym więcej drzew, ale tu miałem wrażenie, że zostałem zaproszony na wycieczkę wgłąb dżungli, przez którą bardzo umiejętnie prowadzili mnie prowadzący wykłady. Choć nie zajmuję się śpiewem i emisją głosu, to po tym jednym dniu wykładów mam wrażenie, że w niektórych aspektach jestem mądrzejszy od niejednego etatowego krytyka :)

Mam nadzieję, że na przyszłoroczną konferencję również uda mi się załapać. Wykłady prowadzone z wielką swadą, doprawione szczyptą humoru i oparte na olbrzymiej wiedzy to coś, co zawsze porywa. Zainteresowanych konferencjami „Naukowcy – Artystom” odsyłam do strony organizatora, a Was zapraszam do obejrzenia fotorelacji pierwszego dnia tegorocznej konferencji.

PS. Obiad na dachu budynku Akademii Muzycznej smakował wyjątkowo :) Szczególnie polecam żurek – pycha!

UWAGA

Gdzieś, w domowym zaciszu i w przypływie wolnych chwil, powstaje nowa wersja strony. Do czasu jej ukończenia po nowości zapraszam na Facebooka. :)