Vocal Holiday Program 2013 – koncerty

Pierwsze dwanaście dni sierpnia 2013 roku spędziłem w Szczawnicy, gdzie w charakterze fotografa towarzyszyłem uczestnikom i kadrze obozu artystycznego Vocal Holiday Program. Była to już trzecia edycja tego obozu, ale dla mnie dopiero pierwsza :) Zadaniem moim było wykonanie fotoreportażu z obozu: zarówno z zajęć, jak i (i chyba przede wszystkim) z koncertów.

Fotografie z zajęć (grupowych i indywidualnych) możecie już od pewnego czasu oglądać w oddzielnym wpisie (link), natomiast ten wpis poświęcam obozowym koncertom. Tych było sześć, z czego trzy „na poważnie” w supernowoczesnej sali widowiskowej w Dworku Gościnnym, a trzy o bardziej luźnym charakterze w klimatycznym klubie Jazz Bar, będącym także częścią Dworku Gościnnego. Sponsorem koncertów była firmaThermaleo, właściciel obiektu.

Koncerty w Jazz Barze miały bardziej „lajtowy charakter”. Dwóm z nich nadano formę podobną do muzycznych „talent show”. Uczestnicy obozu kolejno śpiewali wybrane przez siebie piosenki, a jury złożone z obozowych nauczycieli w sposób fachowy i konstruktywny komentowało te występy, udzielając rad i zwracając uwagę na elementy wymagające dopracowania. Trzecim koncertem w Jazz Barze był „jam session” – spontaniczna zabawa muzyków w granie i śpiewanie tak, jak komu w duszy zagrało :)

Z kolei sala widowiskowa Dworku Gościnnego była miejscem oficjalnych koncertów. Ich serię otworzył koncert pedagogów, którzy dali popis swoich umiejętności. Kolejne dwa koncerty były koncertami finałowymi, w których występowali obozowicze prezentując piosenki, nad którymi pracowali podczas całego obozu. Technika, interpretacja, aranżacja, ruch sceniczny… – wiele aspektów, które młodzi artyści szlifowali wspólnie z kadrą Vocal Holiday Program. Ostatni z koncertów finałowych swoim krótkim występem uświetniła Natalia Niemen. Jej niesamowity wokal (na żywo po prostu miazga!) wbił publiczność w fotele. Po koncercie wszyscy uczestnicy obozu udali się do foyer na kameralne spotkanie z Natalią. Rozmowy na rózne tematy, śmiech, opowiastki, ciekawostki i anegdotki, później pamiątkowe zdjęcia i… pierwsze pożegnalne łzy i uściski…

O moich wrażeniach z obozu przeczytacie we wpisie Vocal Holiday Program 2013 – o obozie po obozie z perspektywy fotografa. A teraz zdjęcia :)

 

Koncerty w Jazz Bar

 

Koncerty w sali widowiskowej Dworku Gościnnego w Szczawnicy

UWAGA

Gdzieś, w domowym zaciszu i w przypływie wolnych chwil, powstaje nowa wersja strony. Do czasu jej ukończenia po nowości zapraszam na Facebooka. :)