Prezydent RP Bronisław Komorowski na Górze Śmierci k/Dębicy

W piątek, 13 marca 2015 roku, prezydent RP Bronisław Komorowski przyjechał do Dębicy. Przy okazji tej wizyty odwiedził Górę Śmierci w Pustkowie i Ekspozycję Historyczno-Dydaktyczną, znajdującą się u stóp historycznego wzgórza i w miejscu, w którym w czasie II Wojny Światowej znajdował się hitlerowski obóz Truppenübungsplatz Heidelager Pustków, będący częścią poligonu SS-Truppenübungsplatz Dębica, na którym testowano słynne rakiety V-1 i V-2.

Na Górze Śmierci prezydent Komorowski złożył kwiaty pod pomnikiem pomordowanych w obozie, po czym odwiedził Ekspozycję Historyczno-Dydaktyczną, po której oprowadzili go dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, Jacek Dymitrowski oraz wójt Gminy Dębica, Stanisław Rokosz. Przechodząc z baraku oficerskiego do baraku więźniów prezydent złożył kwiaty i zapalił znicz również pod Ścianą Narodów.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z wizyty Bronisława Komorowskiego na Górze Śmierci i w Ekspozycji. O wizycie sami organizatorzy dowiedzieli się dzień wcześniej, a w chwilę po nich i ja. Czułem się bardzo szczęśliwy mogąc z ramienia organizatora uwiecznić wizytę urzędującego prezydenta w miejscu, które darzę ogromnym sentymentem i szacunkiem i które przed dwoma laty było tematem mojej autorskiej wystawy w Centrum Kultury i Bibliotek (link do wpisu o wystawie).

UWAGA

Gdzieś, w domowym zaciszu i w przypływie wolnych chwil, powstaje nowa wersja strony. Do czasu jej ukończenia po nowości zapraszam na Facebooka. :)