Grażyna Brodzińska i Jan Michalak – XVII Dni Sztuki – Dębica

W niedzielę, 4 października, w DKiK „Kosmos” w Dębicy miało miejsce wspaniałe wydarzenie kulturalne. W ramach XVII Dni Sztuki na scenie sali widowiskowej „Kosmosu” spotkało się kilka pokoleń muzyków. Publiczność, która wypełniła widownię do ostatniego miejsca, mogła rozkoszować się talentami i kunsztem wspaniałych i uznanych muzyków, którym towarzyszyli znacznie młodsi artyści. To było wspaniałe połączenie!

Niedzielny koncert składał się z dwóch części. Pierwsza należała do wspaniałej Grażyny Brodzińskiej, który czarowała słuchaczy nie tylko swoim dźwięcznym sopranem, ale też tańcem i popisami aktorskimi. Prawdziwą wisienką na torcie był utwór, który wykonała w duecie z Janem Michalakiem (bas/baryton). Tematem koncertu były pieśni, arie z operetek i musicali. Akompaniowała orkiestra kameralna pod dyr. Tomasza Chmiela.

W drugiej części koncertu scena należała do Chóru Operowego i Orkiestry Symfonicznej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie pod dyr. Ihora Pylatyuka. Muzycy, wśród których gościnne solo należało do Jana Michalaka, zaprezentowali chóry z największych oper Giuseppe Verdiego.

Organizatorem festiwalu „Dni Sztuki” jest Agencja Artystyczna Aplauz.

A teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć z koncertu galowego, który odbył się 4 października 2015 roku w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” w Dębicy.

UWAGA

Gdzieś, w domowym zaciszu i w przypływie wolnych chwil, powstaje nowa wersja strony. Do czasu jej ukończenia po nowości zapraszam na Facebooka. :)